Tři placky z Portugal National Pro

V sobotu 13.10. 2018 se vsetínský trenér Jura Závodný a zápasnice Kája Hrabětová zúčastnili portugalského turnaje, pod záštitou UAEJJF – Portugal National Pro a předvedli kvalitní formu.

Jura startoval ve třech kategoriích:

Men, gi, purple, – 85kg.

Tady prošel startovním polem skrze nasazené submise a zastavil jej až ve finále poslední soupeř těsnou bodovou výhrou.

Men, nogi, – 83 kg.

V no gi narazil na finálového soupeře z minulé kategorie hned v prvním zápase. První polovinu zápasu dominoval, úspěšně soupeře přecházel a podařilo se mu i nasadit submisi, ale bohužel skrze uspěchání a chybu o ni přišel a nakonec opět prohrál těsným bodovým rozdílem. V následujícím boji o třetí místo již nenechal nic náhodě, soupeře hodil a bezpečně ukončil ze zad.

Men, gi, absolute.

V této nejtěžší kategorii Jura bohužel vypadnl po napínavém souboji opět na body hned v prvním kole, ve kterém narazil na vítěze váhové kategorie o dvě třídy vyšší.

Celkově tedy stříbrná a bronzová příčka a hromada inspirace pro trénink.

Kája startovala pouze v kategorii Women, gi, white, – 70 kg, jelikož kategorie bez kimon byla prázdná.

Hned v prvním zápase dostala v losu výrazně větší a k tomu kvalitní soupeřku, se kterou dokázala získat převahu. Bohužel po přejití soupeřčina guardu rozhodčí zápas z důvodu vypnutí bodové obrazovky zastavil a po restartování programu vrátil do postoje, čímž naší bojovnici značně uškodil, což po turnaji i přiznal. Bohužel v průběhu zápasu to nic nebylo platné a po i tak dále celkově napínavém souboji prohrává Karolína těsným bodovým rozdílem. Po pěti minutách pauzy přišel souboj s čerstvou soupeřkou a aspirantkou na modrý pásek, ve kterém Kája překonala únavu a s přehledem vyhrála jasnou převahou a dominancí. Do dalšího zápasu kvůli podivnosti organizace nastupovala opět se svou první soupeřkou a to zase asi 5 minut po ukončení předchozího zápasu. I přes to s ní Karolína do poslední chvíle sváděla vyrovnaný zápas, který ke konci otočila sweepem bodově ve svůj prospěch. Bohužel 16 sekund před koncem si skrze drobnou chybičku nepohlídala ruku a soupeřka získala vítězství zpět rychlým armbarem. KArolína tak brala stříbro.

Oběma dvěma zasloužená gratulace a obrovský dík za skvělou reprezentaci gymu v zahraničí na profi mistrovství Portugalska!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..