1st Slovakia Championship Open

V sobotu 10. listopadu proběhlo historicky první otevřené mistrovství Slovenska, na kterém jsme měli svá želízka v ohni. Povedlo se nám tak uloupit několik medailí!

V dětských kategoriích nás reprezentovali bratři Štěpán a Filip Futákovi a Adam Vrána. V juniorkách Martina Pruknerová a Tereza Dančáková. V mužských kategoriích pak Marcela Vacula a Karel Katrušák.

Adam Vrána v kategorii Kids Mix -35kg bohužel prohrál hned v prvním zápase v prodloužení na armbar nad týmovým kolegou Filipem Futákem, který tuto kategorii ovládl po tom, co první dva zápasy vyhrál až v prodloužení na armbar a ve finále suveréně soupeře přejel, kdy ho 3x krásně hodil (záruč a double leg) a soupeř pro zranění nemohl pokračovat. Štěpán Futák v kategorii Little Kids Mix -24kg měl pouze jednu soupeřku, se kterou však dvakrát prohrál, jednou na armbar a jednou v prodloužení a bral tak stříbro.

Martina s Terezou obě nastoupily ve sloučené kategorii Gi – Junior Girls +58kg. Martina Pruknerová prohrála první zápas na armbar s Annou Bížovou a druhý zápas vyhrála v prodloužení ze zad se Silvií Králíkovou a brala tak po velmi pěkných zápasech bronz. Nutno dodat, že se jednalo o její první závody! Tereza Dančáková v prvním zápasu zdolala soupeřku na ezechiel choke, druhý vyhrála až v prodloužení ze zad na RNC a ve finále tam padl opět na ezechiel choke. Pokračuje tak v sérii vítězství!

Karel Katrušák nastoupil v kategorii Men blue belts -84kg a bohužel hned v prvním zápase narazil na budoucího vítěze kategorie a po velmi pěkné bitvě podlehl soupeři na knee bar a do dalších bojů nepostoupil.

Marcel Vacula v kategorii no gi Men intermediete -70kg. První zápas bzl plný šancí (kimura, armbar). Nakonec fight došel až do prodloužení, ve kterém ale soupeře ukončil na RNC. Druhý fight byl daleko dynamičtější, řada nedotažených technik (electric chair, straight foot lock a hlavně RNC se zamčeným body trianglem, na kterém se totálně vyšťavil při snaze soupeře dotáhnout. Zápas tak došel opět do prodlouženi, ve kterém soupeř rychleji utekl a Marcel bral i tak krásné stříbro!

Poděkování patří našim učitelům Markovi Pasierbskemu a Danovi Bartákovi. Dále našemu sponzorovi:

Global Clima s.r.o. 

Celková bilance z prvního otevřeného mistrovství Slovenska:

2x zlato

2x stříbro

1x bronz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..