Další cenné kovy z Portugalska!

Ve stejný den, kdy jsme bojovali na mistrovství Slovenska, bojovali Jura Závodný a Karolína Hrabětová, kteří jsou v Portugalsku stále na Erasmu, na dalším tamním turnaji pod názvem III Taça Jiu-Jitsu Pinhal Novo.

Jura měl ve své kategorii fialových pásů do 82kg bohužel pouze jednoho soupeře, který mu dal ale řádně zabrat. Vsetínskému zápasníkovi chvíli trvalo, než se dokázal prosadit, ale poté soupeře přebodoval a následně ukončil ze zad, na svůj oblíbený bow and arrow choke a bral tedy zlatou medaili.

Následoval start v kategorii bez rozdílů vah, kde hned první zápas byl doslova těžký.
Do boje nastoupil čtyřstrajpový fialový pás, zastupující kategorii 100 kg + a svou váhovou i silovou převahu uměl poctivě využít. Po přibližně minutě boje v postoji získal soupeř hodem bodový náskok, avšak skončil v Jurově guardu a skrze kombinování těsných útoků po sléze v trianglu.
Další soupeř byl velmi aktivní guard player, kterého se hned na začátku podařilo hodit a tím získat body. Dále se celý zápas odvíjel v přetahování se o guardpass, sweep a back take. Ze souboje nakonec vyšel náš svěřenec vítězně po bodové stránce. Poslední byl finálový zápas, kde soupeř na začátku stáhnl guard, na což Jura odpověděl jeho přejitím. Téměř do konce zápasu se pak odehrával boj o získání dominantní pozice a následného ukončení z hora proti snaze z guardu vykouzlit sweep nebo ukončení. Těsně před koncem se Jura dopustil chyby, kterou soupeř využil k proměnění útoku sweepem skrze ohrožení submisí a následným guard passem. Tedy prohra na body a i tak krásné stříbro.

Karolína si počínala rovněž výborně. Ve své kategorii měla hned v prvním zápase odpočinutou a důraznou vítězku úvodního kola, které se přibližně po minutě dravých výměn v postoji podařil poraz. Naše svěřenkyně však nic nenechala náhodě, kontrolovaně převzala guard, a vypracovala z něj precizní armbar, kterým zápas ukončila.
S druhou soupeřkou byla asi 4 minuty v postoji. Kája, která přibližně minutu před koncem kontrolovaně potáhla guard a nasadila cross choke těsně po časovém limitu i tak vyhrála alespoň na body a brala zlato!

V kategorii bez rozdílů vah měla Kája štěstí i smůlu. Šťastně chytila volný los v prvním kole, ale v souboji o finále se potkala s vítězkou těžší i otevřené váhové kategorie. I tak s ní odjela obstojný zápas, kde bohužel byla na začátku hozena. Snažila se odpovědět pákou na nohu, kterou ale soupeřka ubránila a poté silně pracovala s hora. Ke konci zápasu Kája dokázala pozici otočit a vypracovat dominanci. Bohužel, časový limit neumožnil vidět jistě zajímavé pokračování zápasu a Kája tedy prohrála na body. I tak brala zaslouženě bronzovou medaili.

Výkony obou svěřenců jsou velmi dobrou vizitkou v mezinárodním měřítku, ale také velkou inspirací k práci na slabých stránkách, které nám tento turnaj odhalil.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..