2nd European Championship

O víkendu 15. – 15. prosince proběhlo v Praze druhé otevřené mistrovství Evropy.

Na kolbišti jsme měli celkem slušný počet zápasníků napříč kategoriemi od dětí až po masters.

V dětských kategoriích bratři Futákovi vybojovali stříbro a bronz. Konkrétně Štěpán v Little Kids Mix -24kg bronz a Filip stříbro v Kids Mix -36kg. Oba v kimonech.

Kategorie Junior girls -58kg gi a +58kg no gi byly klasicky zastoupené Terkou Dančákovou a Martinou Pruknerovou. V gi brala Tereza zlato po té, co soupeřky ukončila na armbar a straight foot lock. V neděli ovládla i kategorii no gi opět pákou na kotník a ve finále rychlejším únikem. Martina se umístila pouze v neděli, a to na 3. místě, kdy první soupeřku ukončila na ezechiel choke a s druhou prohrála na přímou páku na kotník.

V kategorii White Belts -84 jsme měli na tatami Davida Štěpánka, který předvedl krásné, technické zápasy a ukořistil 3. místo. 
Ve svých čtyřech zápasech zvítězil na armbar z kimura trapu, triangl ze spider guardu, pak bohužel prohrál v semifinále po chybě na triangl, alev boji o bronz zaútočil na soupeře v želvě a ukončil na collar choke.

Kategorie modrých pásů bohužel nepřinesla žádné medaile. Tonda Kratina v Blue Belts -84kg v sobotu a v Intermediates -84kg v neděli prohrál svůjé první zápasy a stejně tak Tom Václavík v Blue Belts -93kg.

Karolína Hrabětová ve své kategorii Women White Belts +64kg prohrála v prvním zápase, zato ve vyšší kategorie Women Blue Belts +64kg vybojovala po té, co zlikvidovala všechny soupeřky, 1. místo. V kategoriích nogi získala další zlato ve Women Beginner -64kg.

Jura Závodný bojoval v kategorii Men purple-black belts -84kg. Zde bohužel prohrál v prodloužení první zápas a dál nepostoupit. V kategorii no gi Men Elite -84 postoupil až do finále, kde bohužel prohrál se stejným soupeřem ve stejné situaci. Bral tak stříbro.

V kategorii Masters -84kg intermediate bojoval Marcel Vacula, který oba své soupeře dokázal technicky ukončit, nejdřív na guilottine a pak pak na RNC a právem tak stanul na stupínku nejvyšším!

Trenér Jan Tichý se pral v kategorii  Masters purple – black belts -84kg. V kategorii měl jen jednoho soupeře, se kterým však prohrál. Stejná situace byla v no gi v kategorii Masters Elite -84kg. Získal tak+ 2x stříbro, které však nemá valnou hodnotu.

Celkem 5 zlatých, 4 stříbrné a 3 bronzové medaile.
4. místo za celý víkend v týmech!

Děkujeme našim sponzorům:
Valatrans a.s.
GLOBAL CLIMA. S.R.O.

Profesorům:
Marek Pasierbski
Dan Barták

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..