Tři medaile z Izraele

V sobotu 5. října proběhly v Tel Avivu v Izraeli mezinárodní závody Tel Aviv Open pod organizací IBJJF (International Brazilian Jitsu Federation), což je asi největší a nejprestižnější organizace, která pořádá a zastřešuje závody v brazilském jiu jitsu (BJJ) na světě.

A právě sem se vypravil hlavní trenér a zakladatel vsetínského oddílu Copacabana Valachien Gym, Jan Tichý. Startoval hned ve třech kategoriích.

V kategorii Masters 2 brown belts -82,3 získal stříbro. Prvního soupeře se mu povedlo ukončit na Baseball choke z knee on the belly během dvou minut. Tím si zajistil postup do finále. Tam bohužel zabalancoval na hraně pravidel a nevyplatilo se to. Zaútočil přes honey holle na clover leafe a to v těchto pravidlech není povolené. Byl tedy diskvalifikován a bral stříbro. Škoda, na soupeře měl!

Následovala kategorie Masters 2 brown belts Open, tedy bez rozdílu vah. Tady si už vše pohlídal a oba soupeře, se kterými se potkal, ukončil stejnou technikou, škrcením invert triangel. Spravil si tak chuť a vystoupal na stupínek nejvyšší.

Poslední kategorií byla Masters 2 brown belts -79,5kg No Gi, tedy bez kimona. I zde si poradil s oběma soupeři a ve finále ukončil opět svým oblíbeným škrcením, trianglem. Bral opět zlato.

Celková bilance tedy 1x stříbro a 2x zlato.  Na závodech takového formátu je to famózní výsledek. 

„Musím vyzdvihnout organizaci, která tentokrát byla naprosto bez problému! V květnu v Barceloně nabraly závody asi 4 hodiny zpoždění a to už je vážně hodně. I soupeři byli skvělí. Vše probíhalo ve velmi dobré atmosféře, jak už to na BJJ turnajích bývá. Zahraničí není výjimkou. Znovu bych chtěl poděkovat i mému tátovi, který mi velkou část akce zasponzoroval. Bez něj bych se tam nepodíval a já to mám v Izraeli moc rád.“

Další poděkování patří sponzorům:

GLOBAL CLIMA S.R.O.

VALATRANS A.S.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..