Bohatý listopad a prosinec

Cenné kovy a zkušenosti z prestižních zahraničních turnajů i tuzemského galavečeru přinesli listopad a prosinec.

Víkendy ve druhé polovině listopadu se nesly ve znamení mezinárodních turnajů, na které se vypravili trenéři vsetínského oddílu Copacabana Valachien Gym, jež je součástí rodiny Sportovního klubu policie Vsetín, spolek a střediska volnočasových aktivit Alcedo Vsetín, Jura Závodný a Jan Tichý.

16. listopadu se Jura Závodný poprvé podíval na turnaj pod záštitou organizace NAGA (North American Grappling Association). Organizace je nechvalně proslulá svým špatným time managementem, ale naštěstí to nebylo vůbec tak zlé. Na druhou stranu je zde motivace pro vítěze v podobě pásu šampiona!

Je pravda, že velký počet závodníků, včetně dětí, si vyžádalo zápasy i později večer, ale vážení v poledních hodinách a skutečně odsýpající program to slušně kompenzovali. Celá akce byla parádní a na velmi vysoké úrovni. „Musím bohužel konstatovat, že mezi skutečnou elitou napříč hromadou zemí moje výkony stačily pouze na bronz z mé kategorie v kimonech. Každopádně i v elitních a váhově smíšených kategoriích se zadařilo kvalitně se porvat a nabrat cenné zkušenosti. Mimo jiné padlo jasné rozhodnutí. Ten pás si jednou odvezu!“ Říká Jura.

V sobotu 30. listopadu pak proběhly v Berlíně mezinárodní závody nejprestižnější světové organizace IBJJF (International Brazilian Jiu Jitsu Federation) Berlin International Open Championship, na které vyrazil hlavní trenér oddílu Jan Tichý.

A opět se nevrátil s prázdnou!
„Ve své kategorii Masters 2 hnědé pásy -82,3kg jsem měl jen jednoho soupeře, ale celý gameplan vyšlel dle plánu na 100%. Takedown, knee cut a guard pass, side controll, vytažení soupeřova cípu kimona a následně baseball choke. Už je to takový můj rukopis, kterým jsem se podepsal jednou např. i na minulých závodech v Tel Avivu v Izraeli.
V open kategorii (bez rozdílu vah) jsem tentokrát měl samé těžkotonážníky  kolem 100 a 120kg. Já mám stěží 80kg.

Navíc oba byli dost šikovní i v postoji. Moje taktika hodit a zůstat nahoře tentokrát nevyšla. Nebudu nic zastírat, že ta síla a váha byla nad moje síly, takže nakonec to stačilo pouze na bronzovou medaili.“ Sdělil Honza.

A poslední triumf přišel 8. prosince, kdy v pražské Meet factory proběhl prestižní galavečer grapplingu (BJJ bez kimon) Choketopus Grappling Challenge, kde jsme v tzv. Inkubátoru (zápasnící trénující zhruba rok a bez předešlých zkušeností z podobných sportů) měli Vojtu Válka. Sešli se celkem čtyři zápasníci do váhy -77,5kg. Vojta prvního soupeře celkem přesvědčivě hodil, vzal záda a ukončil na RNC (škrcení). Tím postoupil do finále, kde potkal šikovného soupeře z Třince, který byl vyšší a měl dlouhé končetiny, kterými Vojtovi dost znepříjemňoval jeho gameplan. V hlavním čase nikdo neukončil, tak se šlo do prodloužení, kde Vojta stejnou technikou jako v předchozím zápase soupeře tentokrát uspal. Stal se tak vítězem pyramidy a domů si odvezl krom titulu krásnou skleněnou trofej.

Vojta má velkou naději stát se skvělým zápasníkem. Má dobrou hlavu a je tom skvěle i po silové a kondiční stránce.

Jsme všichni moc rádi, že se takto daří i na mezinárodní úrovni a můžeme tak náš malý Vsetín slušně reprezentovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..